Kosten

Bitcoin Escapes Stock Market Sell-Off on Booming Safe-Haven Odwołanie

Nocna próba rozbicia Bitcoina obok amerykańskiej giełdy spotkała się z ogromnym oporem, ponieważ krypto waluta odbiła się od niej bardzo mocno.

Kurs BTC/USD stracił 465 dolarów, czyli 3,51 procent, po nowojorskim dzwonie otwarcia w poniedziałek. Para ta spadła do zaledwie 12 785 dolarów, tylko po to, aby znaleźć znacznie wyższe uczucia nabywcze. W rezultacie, BTC/USD odbiły się niemal natychmiast po dotknięciu wspomnianego lokalnego dna, wspinając się z powrotem powyżej 13 000 dolarów, aby odzyskać poziom jako wsparcie.

Co ciekawe, krótka próba zniżki na rynku Bitcoin Evolution pojawiła się prawie w synchronizacji z podobną wyprzedażą na amerykańskim rynku akcji. Średnia dla branży Dow Jones Industrial Average spadła o 650 punktów, czyli o 2,3 procent, odnotowując najgorszy jednodniowy spadek od 3 września, co doprowadziło do spadku akcji w branży rozrywkowej i turystycznej.

Korelacja Bitcoinów z indeksem Wall Street i indeksem dolara amerykańskiego.

Tymczasem benchmark S&P 500 i zaawansowany technologicznie Kompozyt Nasdaq spadły odpowiednio o 1,9% i 1,6%. Wszystkie trzy indeksy spadły łącznie o ponad 5 proc. w porównaniu z ich rekordowymi szczytami na początku tego roku.
Bitcoin Nie zainfekowany

Amerykański rynek akcji odczuwał ból, ponieważ inwestorzy oceniali rosnącą liczbę przypadków koronaawirusa w kraju. W poniedziałek infekcje osiągnęły rekordowy poziom 68.767. Dodatkowo, naukowcy ostrzegali, że w nadchodzącym sezonie zimowym czeka nas druga droga.

Narastają obawy o zaostrzenie restrykcji w zakresie zamykania obiektów i ich wpływ na cierpiącą już gospodarkę USA.

Bitcoin i amerykańska giełda mogły przetrwać pierwszą rundę blokad z powodu zastrzyków fiskalnych rządu USA w wysokości 3 bilionów dolarów. Niemniej jednak, w obecnych czasach sytuacja jest dramatyczna. Pierwszy pakiet stymulacyjny wyschł, a drugi utknął w miejscu walki politycznej między Demokratami a Republikanami w Kongresie USA.

Analitycy uważają, że żaden pakiet nie pojawi się przed wyborami prezydenckimi z 3 listopada. To wyjaśnia, dlaczego inwestorzy szukają bezpieczeństwa poza akcjami.

Ronnie Moas, założyciel Standpoint Research, zauważył:

„BTC jest teraz powyżej miejsca, w którym było 24 godziny temu, mimo że Dow Jones spadł dzisiaj o 640 punktów. To imponujące, zwłaszcza dla tych, którzy (omyłkowo) uważali, że te dwie klasy aktywów są ze sobą skorelowane. Od początku roku rynek akcji w USA jest negatywny. BTC wynosi +80%.“

Złota korelacja z powrotem

Sprzedaż z dnia na dzień i późniejsze ożywienie na rynku Bitcoinów świadczy o ponownym wzroście popytu. Obrót krypto walutą jest bardziej zgodny ze złotem, które jest tradycyjnym, konkurencyjnym aktywem, niż z ryzykownymi akcjami, co pokazuje, że inwestorzy zaczynają badać jego cechy charakterystyczne jako bezpiecznego schronienia.

Złoto spot odzyskuje się na linii Bitcoin po tym, jak w poniedziałek wczesnym rankiem spadło.

Sentyment wynika z raportu JP Morgana, w którym analitycy traktują Bitcoin jako alternatywę dla złota wśród tysiącleci. Badanie przewiduje, że cena kryptokursztynu wzrośnie w najbliższych latach o 300 procent.

Partia ta wyjaśnia, że Bitcoin jest w stanie utrzymać 10.300 dolarów jako swoje tymczasowe wsparcie pośród niesprzyjających fundamentów.

Für dich vielleicht ebenfalls interessant...