Crypto

PlusToken Crypto Scammers Slammed

PlusToken Crypto Scammers Slammed z 11-letnim wyrokiem więzienia

Członkowie programu PlusToken Ponzi zostały zatrzaśnięte z 11 lat więzienia przez władze chińskie.

W związku z tym, że nie jest to łatwe do zrozumienia, to jednak nie jest to łatwe do zrozumienia. W ramach programu udało się Bitcoin Profit oszukać inwestorów o wartości miliardów dolarów w różnych kryptokursach.

Koniec drogi dla oszustów PlusToken Ponzi

Według South China Morning Post z 1 grudnia, główni członkowie projektu PlusToken zostali skazani przez sąd chiński na 11 lat pozbawienia wolności. Podejrzani zostali uznani za winnych oszukiwania inwestorów na żetony kryptograficzne o wartości 2,25 mld dolarów.

Jak wcześniej informował CryptoPotato, w lipcu władze aresztowały 27 kluczowych członków programu kryptograficznego Ponzi, a także zatrzymały 82 inne osoby powiązane z PlusTokenem.

W późniejszym okresie, w listopadzie, chińskie organy ścigania przejęły od operatorów nieuczciwego projektu kryptografię o wartości 4 mld USD. Według dokumentów sądowych skonfiskowane tokeny krypto walutowe obejmowały 94, 775 BTC, 79 581 BCH, 833 083 ETH, 74 167 DASH, 1,4 mln LTC, 6 mld Doge, 27,6 mln EOS i 213 724 USDT.

Wycofanie się z projektu oszustwa PlusToken jest zgodne z chińskim programem mającym na celu pozbycie się tego kraju z oszukańczych programów. Ponadto, najnowsze osiągnięcia sygnalizują zwycięstwo władz, ponieważ platforma PlusToken była jednym z największych programów Ponzi w Chinach.

Co się stało?

Platforma PlusToken, założona przez Chena Bo w 2018 roku, miała wszystkie cechy klasycznego programu Ponzi, a środki generowane przez późniejszych inwestorów były wykorzystywane przez pierwszych inwestorów. Chen i inni operatorzy zatrudniali media społecznościowe i działania offline, aby uzyskać członków, którzy z kolei płacili składki członkowskie do 500 dolarów bitcoin i inne tokeny kryptograficzne.

W latach 2018-2019 platforma liczyła ponad 2,5 miliona członków, a nagrody przyznawane były w oparciu o liczbę nowych rekrutów, których inni wprowadzili na pokład. W międzyczasie całkowita liczba funduszy wygenerowanych przez członków wyniosła podobno ponad 2,2 mld dolarów kryptońskich.

Ponadto, dokumenty sądowe zarzucały Chenowi Bo wydanie części funduszy na ekstrawagancki styl życia, kupno drogich samochodów i nieruchomości dla siebie i swoich krewnych.

Oprócz założyciela PlusToken i innych kluczowych członków spędzających czas za kratkami, ringleaderzy zostali ukarani grzywnami. Oszuści PlusToken zostały ukarane grzywną w wysokości od 120,00 yuanów (18 tys. dolarów) do 6 mln yuanów (912,922 dolarów),

Für dich vielleicht ebenfalls interessant...